ZOSTALIŚMY UHONOROWANI
DYPLOMEM ORAZ MEDALEM
ZA WKŁAD WŁOŻONY W ROZWÓJ
RYNKU NIERUCHOMOŚCI.

DZIĘKUJEMY.

ico

Historia firmy

Spółka Galactica została założona w 2005 roku. Głównym przedmiotem działalności w tamtym okresie było tworzenie i wdrażanie dedykowanych systemów internetowych. Zrealizowanych zostało szereg projektów wspomagających rozmaite procesy biznesowe, m.in. oprogramowanie internetowe dla biur rekrutacyjnych wspomagające procesy rekrutacyjne. Powstało także oprogramowanie wspomagające systemy jakości w obszarach niezgodności i reklamacje.

W 2006 roku zainicjowane zostało przyszłe centrum hostingowe, które początkowo przybrało formę bazy kilku serwerów, dzięki którym możliwy był hosting produkowanych systemów internetowych. Zwiększono również zatrudnienie o nowych programistów, co pozwoliło na rozpoczęcie prac programistycznych nad nowymi produktami. Podjęliśmy także stałą współpracę w zakresie prac programistycznych z TruckLite Europe, producentem reflektorów, oświetlenia i sygnałów dźwiękowych do wielu znanych modeli samochodów.

W 2007 roku powstały dwa nowe produkty seryjne, tj. Galactica Virgo dla biur nieruchomości oraz Galactica Magellan dla biur turystycznych. Warte podkreślenia jest, że Galactica Virgo stała się wiodącym produktem seryjnym firmy i w 2010 roku przekroczono liczbę tysiąca aktywnych klientów stając się tym samym wiodącym dostawcą oprogramowania i stron internetowych dla branży nieruchomości w Polsce. W tym roku powstał także dedykowany system wspomagający procesy produkcyjne Galactica URSA, który został wdrożony m.in. w firmie BOHAMET (okna okrętowe) i VISTEON (przemysł motoryzacyjny).

W 2008 roku pozyskano kolejnych wartościowych specjalistów. Powstały nowe systemy seryjne, m.in. Galactica Libra - oprogramowanie dla biur rekrutacyjnych i działów HR. Również w tym roku powstał w Galactica dział serwisowo-wdrożeniowy oraz dział stron internetowych. Powstanie tego ostatniego wyniknęło z rosnącego zapotrzebowania na zintegrowane strony WWW zintegrowane z dostarczanymi systemami seryjnymi, tj. Magellan i Virgo. Również w 2008 roku nastąpiła zmiana siedziby firmy co pozwoliło na zwiększenie zatrudnienia, prowadzenie szkoleń dla klientów w siedzibie Galactica i rozwój poszczególnych działów firmy. Mając na uwadze bezpieczeństwo danych klientów Galactica, w szczególności biur pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, na początku 2008 roku wdrożona została polityka bezpieczeństwa danych, zapewniając klientom profesjonalne standardy w zakresie utrzymania powierzonych systemów i baz danych. Rozpoczęliśmy współpracę z największą polską firmą zajmującą się pośrednictwem w obrocie nieruchomościami, tj. Emmerson S.A.

W 2009 roku centrum serwerowe Galactica zostało przeniesione do nowej lokalizacji, w której zapewniono klientom doskonałe warunki w zakresie łącz internetowych (bezpośrednie punkty styku z operatorami internetowymi), bezpieczeństwa danych i infrastruktury. Nawiązana została stała współpraca w zakresie realizacji zleceń programistycznych, m.in. z TESCO Polska, UPC i MONDI. Zainicjowaliśmy także powstanie grupy i systemu sieciowego dla biur nieruchomości w województwie kujawsko-pomorskim, co stało się początkiem nowego podejścia do współpracy sieciowej wśród pośredników.

Utrzymanie i serwisowanie setek systemów informatycznych zdeterminowało w 2010 roku kolejne znaczne inwestycje w centrum hostingowym. Nowe systemy bazodanowe oraz serwery aplikacyjne i plikowe rozszerzyły dotychczasową infrastrukturę, zapewniając nowe możliwości w zakresie wdrażania kolejnych klientów. Również w 2010 roku pozyskano kilku ważnych partnerów, m.in. Bielsko-Częstochowsko-Katowickie Stowarzyszenie Pośredników i PolskaPresse (grupa wydawnicza). Rok 2010 jest również rekordowym, jeśli chodzi o przyrost nowych klientów, przez cały rok wdrożono oprogramowanie Galactica w ponad 500 firmach. Przekroczona została również liczba wykonanych serwisów internetowych i portali, która na koniec 2010 roku wynosiła ponad 700 realizacji. Dynamiczny rozwój firmy sprawił, iż ponownie została zmieniona siedziba firmy i w ostatnim kwartale roku firma zlokalizowała się w biurowcu przy ulicy Gajowej 99, gdzie obecnie stacjonuje.

W 2011 roku uruchomiona została nowa usługa "Wirtualne wizyty". W oparciu o zakupiony niezbędny sprzęt oraz stworzone autorskie oprogramowanie realizujemy usługi związane w wykonywaniem zdjęć i tworzeniem prezentacji wnętrz i miejsc publicznych na terenie całego kraju. Stały rozwój Galactica to nie tylko wzrost zatrudnienia, nowe produkty, nowi klienci, ale także stały wzrost obrotów spółki, który w latach 2005-2008 przekraczał rocznie 100%, a od roku 2009 utrzymuje się na poziomie powyżej 50% rocznie.
 

do góry

Jeśli masz pytanie
lub chcesz poznać aktualne promocje

zostaw swój numer
Za chwilę oddzwonimy

Galactica - oprogramowanie dla firm - innowacyjna gospodarka